Mini miasteczko drogowe

Mini miasteczko drogowe to doskonały sposób na naukę, a następnie rozwijanie umiejętności poruszania się w ruchu drogowym jużMini miasteczko drogowe

 od najmłodszych lat. Symulacja ulic ze znakami drogowymi daje dzieciakom możliwość poznania zasad ruchu drogowego w przyjemny i zrozumiały na ich wiek sposób. Dzieci poprzez zabawę mogą zapoznać się z zasadami ruchu drogowego, po to by zapamiętać najważniejsze z nich i następnie stosować w razie potrzeby w realnym świecie. Zabawa dzieci podczas zajęć przedstawiających ruch drogowy dzięki wszystkim elementom mini miasteczka drogowego pozwala im nabyć doświadczenie jak prawidłowo zachować się w warunkach zbliżonych do naturalnych sytuacji na drodze.

Mini miasteczko drogowe posiada najważniejsze znaki drogowe w postaci mini znaków, sygnalizatory świetlne, komplet mat gumowych antypoślizgowych imitujących ścieżkę, zakręt i przejście dla pieszych oraz makiety imitujące pojazdy tj. ambulans, wóz strażacki, samochód policyjny autobus, tramwaj, samochód ciężarowy, motocykl, rower a także elementy pomocnicze w postaci czapki policjanta, gwizdka i opaski odblaskowej.

Ważne jest aby od małego uczyć dzieci prawidłowych zasad zachowania na drodze, a nic innego jak mini miasteczko, którego niewątpliwie dużą zaletą jest fakt, że może być również wykorzystane w zamkniętych pomieszczeniach i użytkowane przez okrągły rok, ułatwi to zadanie.